Grēcinieku iela 28
Rīga, Latvija
(+371) 29122331
info@hotelgardenpalace.lv

KARTE

Highslide JS

Brīvības piemineklis
Latvijas Nacionālā opera
Latvijas Okupācijas muzejs
Lielā ģilde
Mazā ģilde
Melngalvju nams
Pulvertornis
Rīgas Centrāltirgus
Rīgas Doma baznīca
Rīgas mākslas telpa
Rīgas pils
Rīgas Rātsnams
Sv. Pētera baznīca
Trīs brāļi
Zviedru vārti


Brīvības piemineklis
Brīvības piemineklis uzstādīts Rīgas centrā, Brīvības cīņās (1918-1920) kritušo piemiņai. Piemineklis tiek uzskatīts par Latvijas brīvības, neatkarības un suverenitātes simbolu. Pieminekli atklāja 1935. gadā, tas ir 42 m augsts un ir veidots no granīta, travertīna un vara. Pieminekļa pakājē bieži notiek svinīgas ceremonijas.

Latvijas Nacionālā opera
Operas tradīciju pirmsākumi Latvijā meklējami 18. gs. Šeit uzvestas visas 19. gs. Vācijas, Itālijas, Francijas vai Krievijas operas. Latvijas Nacionālā opera ir slavena arī ar tās baleta trupu, kuras solisti bijušas arī tādas baleta zvaigznes, kā Mihails Barišņikovs, Māris Liepa un Aleksandrs Godunovs.

Latvijas Okupācijas muzejs
Latvijas Okupācijas muzeja mērķis ir attēlot Latvijas un latviešu dzīvi okupāciju laikā. Muzejā izstādītie priekšmeti vēsta par Latvijas vairāk kā 50 gadu ilgušo pakļaušanu: par politisko varu, teroru, Latvijas ekonomikas sagraušanu, totalitāro ideoloģiju, latviešu pretošanos režīmam un arī par Latvijas valsts neatkarības atgūšanu 1991. gadā.

Lielā ģilde
Lielā ģilde kā tirgotāju organizācija Rīgā izveidojās 1354. gadā. Ēkā atrodama vecākā zāle Rīgā - Minsteres zāle, kas celta 14. gs., savukārt Līgavas kambaris (Kamīna zāle) 17. gs. bijis pārsegts ar zvaigžņu velvi. Pašreiz Lielajā ģildē apmeties Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris.

Mazā ģilde
Mazā ģilde Rīgā izveidojās 14. gs. vidū. Ģildes aizbildnis bija Jānis Kristītājs, un tā apvienoja amatniekus. Šajā laikā tika uzcelta pirmā ģildes ēka. Mazās ģildes pašreizējā ēka celta 19. gs. angļu neogotikas stilā pēc arhitekta Johana Daniela Felsko projekta. 2000. gadā veikta ēkas renovācija un restaurācija.

Melngalvju nams
Melngalvju nams Vecrīgā celts 14. gs. kā sanāksmju vieta. Vēlāk par tā īpašniekiem kļuva Melngalvju biedrība, kuras aizbildnis bija Svētais Maurīcijs. Melngalvju nama sudraba kolekcija reiz bijusi viena no lielākajām pasaulē. Ēka tika sagrauta 1941. un atkal atjaunota 1999. gadā.

Pulvertornis
Pulvertornis ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. 1330. gadā tornis minēts kā Smilšu tornis. Vairākas reizes tas ticis atjaunots un savu tagadējo izskatu ieguvis 17. gs. Kopš 1919. gada tornī izvietots Latvijas Kara muzejs.

Rīgas Centrāltirgus
Rīgas Centrāltirgu aiz Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas nodeva ekspluatācijā 1930. gadā. Tajā bija izvietoti piena, gaļas, labības produktu un zivju paviljoni, kuros produktus varēja pagaršot un par cenu vienoties. Šodien Rīgas Centrāltirgus ir viens no lielākajiem Eiropā, labāk zināms ar tā cepelīnu angāriem. 1998. gadā tirgus teritorija iekļauta UNESCO „Pasaules mantojuma” sarakstā.

Rīgas Doma baznīca
Rīgas Doma pamatakmens likts 1211. gadā. Tā arhitektūrā izmantoti dažādi stili, taču viss komplekss veido harmonisku ansambli. Rīgas Doms kalpo Latvijas evaņģēliski luteriskajai Baznīcai un ir viens no lielākajiem domiem Baltijas valstīs. Rīgas Doma ērģelēm ir 124 reģistri un vairāk kā 6700 stabules.

Rīgas pilsētas izstāžu zāle „Rīgas mākslas telpa“
Rīgas mākslas telpa ir daudzfunkcionāla mūsdienīgās mākslas telpa, kas atrodas pazemē zem Rīgas domes ēkas. Rīgas mākslas telpa ne vien reprezentē laikmetīgo vizuālo mākslu, bet arī producē pasaules līmeņa mākslas projektus.

Rīgas pils
Rīgas pils celta 1330. gadā kā Livonijas ordeņa pils. Vairākkārt pils tikusi nopostīta un atjaunota, kā rezultātā zaudējusi savu sākotnējo izskatu. Šobrīd pils ir Latvijas Republikas Valsts prezidenta rezidence, un tajā izvietoti Latvijas Nacionālais vēstures un Ārzemju mākslas muzeji.

Rīgas Rātsnams
Rīgas Rātsnams ir viena no galvenajām Rīgas Rātslaukuma celtnēm. Rīgas domes ēka iznīcināta 2. pasaules kara laikā un atjaunota 2003. gadā. Zem ēkas izveidota bruģakmens iela ar suvenīru un ziedu veikaliņiem, milzīgu ūdenskritumu un seniem koku celmiem.

Sv. Pētera baznīca
Sv. Pētera baznīca celta 13. gs. un ir viena no senākajām viduslaiku baznīcām Baltijas valstīs. 2. pasaules karā laikā baznīcu nodedzināja un atjaunoja tikai 1973. gadā. Sv. Pētera baznīcas tornis ir 123,25 m augsts, un no tā paveras brīnišķīgs skats uz Rīgas panorāmu.

Trīs brāļi
Dzīvojamo ēku komplekss Trīs brāļi atrodas Vecrīgā, Mazajā Pils ielā 17. Tās šobrīd ir vecākās dzīvojamās ēkas Rīgā. Kompleksam ir kāpņveida zelmenis ar gotiskām nišām, savukārt pagalma sienā iemūrēti akmens portāli un vecākais Rīgas ģerbonis.

Zviedru vārti
Zviedru vārti Rīgas pilsētas aizsargmūrī izbūvēti 1698. gadā, lai savienotu pilsētas mūrim blakus esošās celtnes ar iekšpilsētu. Lielākā daļa Rīgas aizsargmūra tika iznīcināta 19. gs. sākumā, lai uzlabotu satiksmi ekonomiski plaukstošajā pilsētā. Zviedru vārti ir vienīgie no visiem mūra vārtiem, kas saglabājušies līdz mūsdienām.